Fizjokompleks
Witamy na blogu firmy Fizjo Kompleks

Kiedy warto wykorzystać terapię manualną?

person Napisane przez: Fizjo Kompleks comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 14

Obecnie coraz więcej osób zmaga się z różnego rodzaju bólami, które najczęściej zlokalizowane są w okolicy kręgosłupa i pleców, ale mogą także dotyczyć innych części ciała. Aktualnie coraz więcej osób ma siedzący tryb życia, co bardzo niekorzystnie wpływa na układ ruchu. Powodem bólu mogą być także różnego rodzaju kontuzje, a także wady postawy. W przypadku przewlekłych problemów z układem ruchu bardzo często stosowana jest farmakoterapia. Należy jednak pamiętać, że pozwoli ona pozbyć się bólu jedynie na chwilę.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na terapię manualną?

Terapia manualna jest jedną z metod fizjoterapii, która jednocześnie stanowi terapię holistyczną. Jej celem jest nie tylko natychmiastowe przyniesienie ulgi, ale także jak największa poprawa stanu pacjenta poprzez rozluźnienie i odblokowanie stawów oraz kręgosłupa, a także poprawienie ich ruchomości. Podczas masażu wykorzystuje się specjalne narzędzia do terapii manualnej, dzięki którym możliwe jest dotarcie do nawet najgłębiej położonych tkanek i rozluźnienie ich.

Warto wspomnieć, że terapia manualna jest metodą naturalną i nieinwazyjną. Pozwala na przywrócenie do poprawnego działania elementów tworzących układ ruchu. Oprócz wspomnianych narzędzi podczas terapii wykorzystuje się także dłonie oraz różne rodzaje ucisku, dostosowane do konkretnego przypadku. Terapia manualna polecana jest przede wszystkim osobom, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi w obrębie kręgosłupa.

Na terapię manualną warto zapisać się również w przypadku zwyrodnień i skrzywień kręgosłupa, a także wad postawy. Nerwobóle, przemęczenie oraz niewystarczająca ilość snu również są problemami, z którymi można zgłosić się do specjalisty od terapii manualnej. Może być ona przydatna także przy migrenach i rwie kulszowej.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło