Fizjokompleks
Witamy na blogu firmy Fizjo Kompleks

Klawiki mosiężne, klawiki stalowe - porównanie opcji

person Napisane przez: Fizjo Kompleks comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 22

Klawiki to specjalistyczne narzędzia wyglądem nieco przypominające wyszlifowane gwoździe. Klawiki z jednej strony mają wąską i ostrą końcówkę a z drugiej płaskie zakończenie. Klawiki służą do stymulowania receptorów ciała i wykorzystywane są w zabiegach klawiterapii, które mają na celu pobudzanie przewodnictwa nerwowego poprzez ostukiwanie i ucisk odpowiednich punktów ciała. Stymulacja receptorów cienkimi gwoździkami pozwala osiągnąć równowagę ciała i zniwelować występujące w nim napięcia.

Klawiki stalowe czy mosiężne?

Klawiki stalowe i mosiężne nie różnią się pod względem kształtu, a rozpoznać je można po kolorze. Klawiki stalowe są koloru srebrnego a mosiężne złotego. Różnica tkwi we właściwościach samych surowców. Mosiądz powstaje z miedzi i cynku a stal z żelaza i węgla. Stal jest lżejsza, twardsza i mocniejsza od miedzi oraz bardzo dobrze przewodzi ciepło. Klawiki stalowe cechują się zatem lepszą trwałością, ale są także nieco droższe od klawików mosiężnych.

Kilka słów o klawiterapii

Zasadniczo zabieg klawiterapii jest dość prosty – polega na kilkukrotnym naciskaniu określonych punktów ciała. Twórca tej terapii zdefiniował aż 1100 punktów w całym ciele, które bezpośrednio odpowiadają za różne dolegliwości. Klawiterapia jest forma samoleczenia i może być stosowana jako uzupełnienie konwencjonalnych metod, gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Pomimo że końcówki klawików są dość ostro zakończone, to nie są w stanie przebić ludzkiej skóry, a więc korzystanie z nich jest całkowicie bezpieczne. Do głębszej penetracji tkanek służy płaskie zakończenie, a ostry szpikulec ma za zadanie efektywnie pobudzać receptory. Zabieg klawiterapii może trwać nawet kilka godzin a cykle stymulacji można powtarzać przez kilka dni, aż do ustąpienia objawów.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło