Klawiki mosiężne, klawiki stalowe - porównanie opcji
Klawiki to specjalistyczne narzędzia wyglądem nieco przypominające wyszlifowane gwoździe. Klawiki z jednej strony mają wąską i ostrą końcówkę a z drugiej płaskie zakończenie. Klawiki służą do stymulowania receptorów ciała i wykorzystywane są w zabiegach klawiterapii, które mają na celu pobudzanie przewodnictwa nerwowego poprzez ostukiwanie i ucisk odpowiednich punktów ciała. Stymulacja receptorów cienkimi gwoździkami pozwala osiągnąć równowagę ciała i zniwelować występujące w nim napięcia.
Klawiki stalowe czy mosiężne?
Klawiki stalowe i mosiężne nie różnią się pod względem kształtu, a rozpoznać je można po kolorze. Klawiki stalowe są koloru srebrnego a mosiężne złotego. Różnica tkwi we właściwościach samych surowców. Mosiądz powstaje z miedzi i cynku a stal z żelaza i węgla. Stal jest lżejsza, twardsza i mocniejsza od miedzi oraz bardzo dobrze przewodzi ciepło. Klawiki stalowe cechują się zatem lepszą trwałością, ale są także nieco droższe od klawików mosiężnych.
Kilka słów o klawiterapii
Zasadniczo zabieg klawiterapii jest dość prosty – polega na kilkukrotnym naciskaniu określonych punktów ciała. Twórca tej terapii zdefiniował aż 1100 punktów w całym ciele, które bezpośrednio odpowiadają za różne dolegliwości. Klawiterapia jest forma samoleczenia i może być stosowana jako uzupełnienie konwencjonalnych metod, gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
Pomimo że końcówki klawików są dość ostro zakończone, to nie są w stanie przebić ludzkiej skóry, a więc korzystanie z nich jest całkowicie bezpieczne. Do głębszej penetracji tkanek służy płaskie zakończenie, a ostry szpikulec ma za zadanie efektywnie pobudzać receptory. Zabieg klawiterapii może trwać nawet kilka godzin a cykle stymulacji można powtarzać przez kilka dni, aż do ustąpienia objawów.
Komentarze
Bez komentarza w tej chwili!
Zostaw swój komentarz