Fizjokompleks
Witamy na blogu firmy Fizjo Kompleks

Do czego wykorzystuje się narzędzia z drewna sandałowego?

person Napisane przez: Fizjo Kompleks comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 70

Drewno sandałowe większości osób kojarzy się z olejkami eterycznymi lub kadzidłami. Jednak ten cenny materiał może być wykorzystywany również w innych celach. Drewno sandałowe znajduje zastosowanie w branży perfumiarskiej, przetwórstwie drzewnym, rzeźbiarstwie oraz medycynie naturalnej. Jest to jedno z drzew o najszerszym sposobie wykorzystania. Co ciekawe, sandałowiec jest rośliną pasożytniczą, pochodzącą z Półwyspu Indochińskiego. Znane są różne gatunki tej rośliny, jednak najczęściej wykorzystuje się sandałowiec biały.

Jakie narzędzia produkuje się z drewna sandałowego i jakie mają zastosowanie?

Drewno sandałowca charakteryzuje się intensywnym, długo utrzymującym się zapachem oraz jasnożółtą barwą z brązowymi akcentami. Ze względu na to, że drewno sandałowe jest stosunkowo miękkie, świetnie nadaje się do tworzenia rzeźb, rękodzieła oraz produkcji narzędzi drewnianych. To właśnie ta roślina jest surowcem do produkcji drewnianych przyrządów Gua Sha, popularnie wykorzystywanych w fizjoterapii i medycynie naturalnej.

Gua Sha jest jednym z zabiegów, które od lat stosuje się w tradycyjnej chińskiej. Jest to oryginalna forma masażu, która polega na skrobaniu skóry za pomocą twardych narzędzi aż do pojawienia się siniaków. Do tego celu mogą być wykorzystywane drewniane skrobaki, płytki lub rogi. W Chinach, Mongolii, Kambodży czy Wietnamie ten rodzaj masażu jest znany od czasów starożytnych. Nazwa Gua Sha w języku wietnamskim oznacza „zeskrobać wiatr”, co wiąże się z wietnamskim określeniem na przeziębienie – złapać wiatr.

Do masażu wykorzystywane są narzędzia o różnym kształcie. Charakteryzuje je duża gładkość, dzięki czemu nie ma ryzyka, że podczas masażu zostanie uszkodzona skóra. To, jaki kształt narzędzia zostanie wybrany, zależy przede wszystkim od masowanego obszaru ciała oraz preferencji terapeuty. Niektóre z drewnianych przyrządów sprawdzają się również w akupresurze. Za pomocą końca narzędzia naciskane są punkty spustowe, przynosząc ulgę od bólu. Masaż drewnianymi narzędziami poprawia krążenie krwi i limfy, przyspieszając oczyszczanie organizmu. Rozluźnia mięśnie, likwiduje skrzepy i pobudza układ odpornościowy do działania.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło