Fizjokompleks
Witamy na blogu firmy Fizjo Kompleks

Czym jest terapia narzędziowa IASTM?

person Napisane przez: Fizjo Kompleks comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 17

Terapia narzędziowa IASTM, czyli Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization jest terapią narzędziową tkanek miękkich, która stanowi bezpieczną i nowoczesną formę terapii tkanek miękkich za pomocą odpowiednio dobranych narzędzi. Od wielu lat jest ona popularna na całym świecie, obecnie interesuje się nią coraz szersze grono specjalistów w Polsce. Sprawdza się świetnie w przypadku terapii blizn, podczas leczenia syndromu bólu mięśniowo-powięziowego oraz innych zaburzeń powięziowych.

Jakie narzędzia wykorzystuje się do terapii IASTM i jakie daje ona efekty?

Podczas tego rodzaju terapii wykorzystuje się przede wszystkim narzędzia wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki nim o wiele łatwiejsze jest znalezienie dysfunkcji powięziowych oraz ich terapia. Narzędzia IASTM sprawdzają się świetnie w sytuacji, kiedy problem zlokalizowany jest w głębszych strukturach, do których nie da się dotrzeć manualnie. Dużą zaletą wykorzystywania narzędzi do terapii jest skrócenie ogólnego czasu leczenia, przyspieszenie rehabilitacji oraz znaczne ograniczenie stosowania leków przeciwzapalnych.

Terapia narzędziowa polega przede wszystkim na masażu za pomocą narzędzi ze stali. Podczas terapii narzędziami specjalista wpływa na receptory wolno i szybko reagujące zlokalizowane w powięzi i skórze. Dzięki temu terapia ta zmniejsza ból, poprawia funkcjonalność stawów oraz zakres ruchów. Oprócz działania leczniczego terapia IASTM jest również świetnym narzędziem diagnostycznym. Podczas przesuwania po ciele narzędzi specjalista może ocenić napięcie w strukturach mięśniowych.

Terapia narzędziowa IASTM zalecana jest w przypadku bólu kręgosłupa, zespołu cieśni nadgarstka, zapalenia ścięgien i kaletek, zapalenia rozcięgna podeszwowego, urazu stawu skokowego, łokcia tenisisty i innych schorzeniach.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło