Fizjokompleks
Witamy na blogu firmy Fizjo Kompleks

Czym jest klawiterapia i jakie przyrządy są w niej stosowane?

person Napisane przez: Fizjo Kompleks comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 151

Klawiterapia jest coraz popularniejszą metodą terapii, której głównym celem jest pobudzenie przewodnictwa nerwowego za pomocą ucisku ściśle określonych punktów na ciele. Każdy z punktów odpowiada za procesy zachodzące w organizmie lub też za pracę konkretnego narządu. Klawiterapia wywodzi się z medycyny chińskiej, może wspierać organizm w różnego rodzaju schorzeniach układu pokarmowego, nerwowego, pomaga w redukcji stresu.

Czym wykonuje się klawiterapię i w jaki sposób?

Nazwa tej metody wywodzi się od narzędzia, jakim jest wykonywana. Nacisk na punkty w ciele wykonuje się przy pomocy klawika. Klawik wygląda nieco jak gwóźdź, wykonany jest najczęściej ze stali nierdzewnej, jednak spotkać można również klawiki mosiężne lub miedziane. Nie narusza on skóry człowieka, jednak jest na tyle ostry, aby wywołać impuls nerwowy. Zabieg klawiterapii ma stosunkowo prosty przebieg. Osoba wykonująca zabieg uciska określone punkty na ciele chorego za pomocą klawików. Zazwyczaj do zabiegu wykorzystuje się 14 klawików – osoba wykonująca zabieg trzyma po 7 sztuk w każdej dłoni.

Bardzo istotne jest zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy klawikami – zazwyczaj wynosi ona od 5 do 6 milimetrów. Specjalista stymuluje konkretne punkty do dziesięciu razy, a gdy ustąpią dolegliwości bólowe jeszcze dwa, trzy razy. To, jak często należy poddawać się tej terapii, zależy przede wszystkim od rodzaju choroby oraz jej zaawansowania. Klawiterapia jest metodą działającą w sposób holistyczny – pozytywnie wpływa zarówno na ciało, jak i umysł chorego.

Obecnie na ciele człowieka zlokalizowano około 1100 punktów odpowiadających za różne dolegliwości. Klawiterapia znajduje zastosowanie w terapii bólów głowy, bólów mięśni, podczas chorób zatok, kataru siennego czy bólów kręgosłupa. Warto wykonywać klawiterapię u osób chorujących na schorzenia neurodegeneracyjne jak stwardnienie rozsiane, a także u osób chronicznie zestresowanych. Z tej terapii powinny skorzystać również osoby z rwą kulszową, nadciśnieniem, skoliozą, dyskopatią, zaburzeniami naczynioruchowymi i nerwicami.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

captcha
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło